Apie šaudymo varžybas

Šių metų spalio mėn. 01 d. Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija savo šaudykloje (Miškininkų g. 23, pirmajame Alytuje) surengė komandines ir asmenines šaudymo varžybas į „bėgantį“ ir „stovintį“ šerną. Į šį renginį užsiregistravo net 14 mūsų draugijos klubų ar būrelių komandų bei keletas pavienių medžiotojų, kurie papildomai dalyvavo asmeninėse varžybose.

Spalio pirmosios dienos rytas varžybų dalyvius truputį nugąsdino, nes dangus nuo pat ankstyvo ryto buvo apsiniaukęs ir dulksnojo lietus. Tačiau įdienojus debesys prasisklaidė, švystelėjo saulutė ir toliau visą dieną oras buvo puikus, todėl visų dalyvių bei juos palaikančių kolegų nuotaika taip pat buvo puiki.

Šaudymo varžybų šventės atidarymas prasidėjo draugijos vėliavos pakėlimu. Šiais metais garbė pakelti draugijos vėliavą ir paskelbti varžybų pradžią teko ilgamečiam Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos šaudymo komandos kapitonui, Ūdrijos medžiotojų būrelio medžiotojui Algirdui Jančiukui bei pirmą kartą draugijos istorijoje dalyvavusios moterų komandos kapitonei Žanetai Overlingienei, kuri medžioja Punios medžiotojų būrelyje.

Taip pat šios šventės atidarymo metu už medžioklės tradicijų puoselėjimą bei nuopelnus medžiotojų bendruomenei Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos garbingu „Medeinės“ medaliu  bei atminimo dovanomis buvo apdovanoti du mūsų draugijos medžiotojai – medžiotojų klubo „Daugis“ veteranas Ramutis Matulevičius bei Punios medžiotojų būrelio medžiotojas Vincas Virbickas. Beje abu šie medžiotojai neseniai paminėjo savo gražias jubiliejines sukaktis – Ramutis Matulevičius birželio mėnesį atšventė savo 70-ies metų jubiliejų, o Vincas Virbickas ne per seniausiai paminėjo savo 65-ių metų sukaktį. Todėl dar kartą sveikiname juos tiek gražaus jubiliejaus proga, tiek garbingo apdovanojimo proga ir likime jiems dar daug nuostabių akimirkų medžioklėse ir gamtoje.

Pasveikinus šiuos sukaktuvininkus Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vytautas Kucevičius varžybų dalyviams palinkėjo taiklių šūvių ir puikių rezultatų, o visiems susirinkusiems geros šventinės nuotaikos. Draugijos pirmininkas paminėjo, kad šiemet į varžybas užsiregistravo rekordinis dalyvių skaičius – net 14 komandų ir arti dešimties šaulių, kurie papildomai varžėsi asmeninėje įskaitoje. Ne paslaptis, kad vienas iš stimulų dalyvauti šiose varžybose buvo rėmėjų įsteigti vertingi prizai, o ypatingai pagrindinis šių varžybų loterijos prizas – termovizorius InfiRay, kuris loterijoje turėjo atitekti vienam iš varžybų dalyvių. Taip pat draugijos pirmininkas pasidžiaugė, jog šiemet pirmą kartą draugijos istorijoje į šaudymo varžybas užsiregistravo ir viena moterų komanda, kuri mūsų draugiją atstovavo ir respublikinėse šaudymo varžybose „Medžioklės rago“ taurei laimėti. Kaip parodė tolimesni įvykiai ir rezultatai, ši moterų komanda ne vienam šiose varžybose dalyvavusiam vyrukui „nušluotė nosį“.

Pagal parengtus bei Alytaus MŽD valdybos patvirtintus varžybų nuostatus, šiose varžybose buvo numatytos dvi rungtys: pirma rungtis – šaudymas lygiavamzdžiu šautuvu į „bėgantį šerną“ iš 35 metrų atstumo (10 šūvių) ir antra rungtis – šaudymas lygiavamzdžiu šautuvu į „stovintį šerną“ taip pat iš 35 metrų atstumo (5 šūviai). Tačiau varžybų eigoje, organizatorių bei dalyvių sprendimu antrosios rungties – šaudymo į „stovintį šerną“ buvo atsisakyta, kadangi šiemet kaip niekada užsiregistravo daug dalyvių, tiek komandinėje, tiek asmeninėje įskaitoje, todėl dviems rungtims pabaigti ir visos dienos būtų neužtekę. 

Prasidėjus šaudymo varžyboms tarp dalyvių užvirė įnirtinga kova tiek komandinėje, tiek asmeninėje įskaitoje. Varžybų dalyviai atidžiai sekė rezultatus, o pirmaujančios komandos bei šaulių rezultatai pastoviai kito ir iki pat varžybų pabaigos nebuvo aišku kas taps nugalėtojais. Pasibaigus varžyboms ir suvedus jų rezultatus paaiškėjo, kad komandinėje įskaitoje vienodai, po 90 taškų surinko dvi komandos – medžiotojų klubas „Sudvaja“ ir medžiotojų klubas “Varėnė“. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad „Varėnės“ klubo medžiotojai pataikė daugiau penketukų, todėl jie ir tapo šių varžybų nugalėtojais komandinėje įskaitoje. Nugalėtojų komandą sudarė klubo medžiotojai Saulius Račkys, Evaldas Kriusiulevičius ir Arvydas Krisiulevičius. Kaip jau minėta, antroje vietoje liko medžiotojų klubo „Sudvaja“ komanda. Šią komandą sudarė klubo medžiotojai Vidas Ogulevičius, Airidas Zamblauskas ir Laimius Simanavičius. Na o trečioje vietoje liko ir 86 taškus surinko Ūdrijos medžiotojų komanda, kurią sudarė šio klubo medžiotojai Algirdas Jančiukas, Dainius Kašelionis ir Tomas Panka. Visi komandinių varžybų prizininkai buvo apdovanoti diplomais, medaliais, taurėmis bei vertingais rėmėjų prizais.

Susumavus varžybų dalyvių rezultatus asmeninėje įskaitoje, paaiškėjo, kad taikliausiu šių varžybų šauliu tapo medžiotojų klubo „Varčia“ medžiotojas Andrius Ribačiauskas, surinkęs 39 taškus. Tarp kitko, A. Ribačiauskas startavo asmeninėje įskaitoje ir į „bėgantį“ šerną šaudė vienas iš paskutiniųjų, todėl su šiuo savo rezultatu jis kaip reikiant pakoregavo šaulių rikiuotę asmeninėje įskaitoje, į žemesnes vietas nustūmęs kitų komandų dalyvius. Antrą vietą asmeninėje įskaitoje laimėjo medžiotojų klubo „Varėnė“ narys Saulius Račkys, surinkęs 37 taškus, na o dėl trečiosios vietos reikėjo gerokai pakovoti ir peršaudyti teko net trims varžybų dalyviams – medžiotojų klubo „Sakalas“ medžiotojui Donatui Jakučiui, Dušnionių medžiotojų būrelio medžiotojui Vaidui Baltuliui ir medžiotojų klubo „Tauras“ medžiotojui Raimundui Dekeriui. Trečiąją vietą asmeninėje įskaitoje po labai įnirtingos ir atkaklios kovos laimėjo Dušnionių medžiotojų būrelio medžiotojas Vaidas Baltulis, kuris parodė geriausią tos dienos rezultatą, peršaudymo rungtyje surinkęs 41 tašką. Šiems trims varžybų asmeninėje įskaitoje prizininkams taip pat buvo įteikti diplomai, medaliai bei atminimo dovanos.

Moterų grupėje pirmąsias tris vietas užėmė ta pati moterų komanda (Ž. Overlingienė, G. Zamblauskienė ir G. Česonytė), kuri buvo užsiregistravusi šaudyti ir komandinėje įskaitoje. Pagal šaudymo rezultatus šios merginos prizines vietas pasidalino taip: pirmąją vietą iškovojo Greta Zamblauskienė surinkusi 22 taškus, antra liko Žaneta Overlingienė, surinkusi 18 taškų, ir vos tašku nuo jos atsiliko ir trečiają vietą (17 taškų) užėmė jauniausia šių varžybų dalyvė Greta Česonytė. Pagal savo šaudymo rezultatus šios merginos pralenkė virš 15 vyrukų, nors iš viso šiose varžybose buvo užsiregistravę ir dalyvavo 50 dalyvių. Jeigu šios merginos ir toliau taip tobulės, tai kitais metais jos tikrai jau galės pretenduoti į geriausių draugijos šaulių dešimtuką. Taip pat norisi padėkoti ir ketvirtai merginai  – Viktorijai Matulevičiūtei iš Ūdrijos medžiotojų būrelio. Ji taip pat dalyvavo šiose varžybose, nors prizinės vietos moterų grupėje nelaimėjo, tačiau nedaug nuo jų atsiliko ir sudarė gerą konkurenciją kovoje dėl prizinių vietų. Visos merginos, tiek prizinių vietų nugalėtojos, tiek ir ketvirtą vietą užėmusi Viktorija taip pat buvo apdovanotos diplomais ir medaliais bei rėmėjų įsteigtais vertingais prizais. Šaunuolės mūsų medžiotojos!  

Taigi sveikiname varžybų nugalėtojus ir prizininkus tiek komandinėje, tiek asmeninėje įskaitoje ir labai džiugu kad mūsų draugijos medžiotojų rezultatai su kiekvienomis šaudymo varžybomis vis gerėja, dalyvių skaičius gausėja, o visa tai rodo, kad tokie renginiai ne tik gerina medžiotojų taiklumą bei šaudymo įgūdžius, bet neabejotinai visa tai duos naudos ir medžioklių metu.

Tradiciškai, pasibaigus šaudymo varžyboms vyko loterija, kurios metu varžybų dalyviams atiteko kaip niekada didelis kiekis įvairių vertingų prizų. Organizatorių paskaičiavimu ne mažiau kaip kas antras šių šaudymo varžybų dalyvis loterijoje laimėjo vienokį ar kitokį rėmėjų įsteigtą prizą. Na pagrindinis loterijos prizas – termovizorious InfiRay burtų keliu atiteko, taip pat vienam  iš šio renginio rėmėjų- Radžiūmų medžiotojų būrelio medžiotojui Andriui Vyšniauskui.

Todėl už įsteigtus prizus ir dovanas varžybų organizatoriai nuoširdžiai dėkoja pagrindiniams šio renginio rėmėjams – InfiRay Lietuva (UAB „Dimeka“) ir medžioklės reikmenų parduotuvė „Alytaus ginklai“. Taip pat dėkojame rėmėjams UAB Forestry service Lithuania, UAB „Glastech“,  MB Pietų transportas, UAB „Vivatrans“, UAB „Miškų pirkimai“, UAB „Daikirta“, UAB „Autovarža“, UAB „Atitvara“, UAB „Vetaminas“, UAB „Nerda“, UAB „Osgita“, skulptoriui Sauliui Lampickui, ūkininkui Tomui Pankai, nekilnojamojo turto ekspertui Mykolui Jankauskui, kurie taip pat svariai prisidėjo prie prizinio fondo finansavimo bei šių varžybų organizavimo.

Tad iki kitų susitikimų tiek mūsų draugijos organizuojamuose renginiuose, tiek medžioklėse.

Su medžiokliniais linkėjimais
Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas
Vytautas Kucevičius

Nuotraukos: Sauliaus Račkio.

https://photos.app.goo.gl/HnFMrwk9Fzq4Wb787

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *