Dėl medžioklių karantino metu

Pastaruoju metu Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija gauna daug paklausimų iš medžiotojų bei medžiotojų klubų ar būrelių vadovų dėl medžioklių organizavimo karantino metu.

Kaip jau žinote nuo šeštadienio (t.y. lapkričio 7 d. 00 val. ) vidurnakčio mūsų šalyje yra įvedamas karantinas, kuris tęsis iki šių metų lapkričio 29 d. 24 val.

Susipažinus su 2020-11-04 LR Vyriausybės nutarimu “Dėl karantino Lietuvos Respublikoje paskelbimo”, matyti, kad karantino laikotarpiu medžioti nėra draudžiama ir medžioklė kaip socialinė bei ūkinė veikla nėra uždrausta.

Tačiau medžioklės metu privaloma laikytis visų karantino rėžimo reikalavimų, t.y.:

  • laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių,
  • nesiburiuoti didesnei kaip 5 asmenų grupei,
  • dėvėti nosį ir burną dengiančią kaukę,
  • vengti tiesioginio fizinio kontakto,
  • tarpusavyje nebendrauti daugiau kaip 15 minučių ir kt.

Tokios pozicijos laikosi ir LR Aplinkos apsaugos ministerija, pabrėždama, kad per medžioklę svarbu laikytis visų nurodytų karantino reikalavimų.

Tačiau akivaizdžiai matome, kad pandemijos mastas didėja, o tuo pačiu didėja tikimybė apsikrėsti ir susirgti Covid-19 virusu.

Todėl, kiekvienu atveju reikia gerai pamatuoti ir nuspręsti ar verta karantino metu organizuoti kolektyvines medžiokles ar nuo jų kurį laiką susilaikyti.

Gal būt karantino metu didesnių problemų nesukeltų medžioklė tykojant ar sėlinant, nes paprastai tokiose medžioklėse dalyvauja nedidelis medžiotojų skaičius ir tokiose medžioklėse nėra sudėtinga laikytis karantino rėžimo reikalavimų.  Tuo tarpu medžioklėse su varovais iškyla problema dėl tikslaus karantino reikalavimų laikymosi.

Medžioklėse su varovais paprastai dalyvauja gan didelis skaičius medžiotojų ir varovų, todėl medžioklės organizatoriams ar medžioklės vadovui sukontroliuoti ir užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi yra ganėtinai sudėtinga, o kartais ir nebeįmanoma.

Nustačius karantino rėžimo reikalavimų pažeidimus, bus baudžiami ne tik asmenys pažeidę šiuos reikalavimus, tačiau ir medžioklės organizatorius- medžiotojų klubas ar būrelis, o baudos už tokius pažeidimus tikrai nėra mažos.

Mano turimomis žiniomis ne vienas medžiotojų klubas ar būrelis yra priėmęs sprendimus karantino metu nebeorganizuoti medžioklių su varovais.

Todėl siūlau rimtai pasvarstyti ir kiekvienam medžiotojų klubui ar būreliui patiems nuspręsti ar verta rizikuoti savo ir kitų sveikata dėl kelių savaitgalių, praleistų medžioklėje su bendraminčiais,ar patausoti savo ir savo draugų sveikatą ir palaukti šio karantino pabaigos, pasiliekant sau teisę gerai praleisti laiką gamtoje ir medžioklėse tykojant.

Būkite sveiki bei saugokite savo ir kitų sveikatą.

Alytaus MŽD pirmininkas Vytautas Kucevičius

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *