Įspūdžiai po Alytaus MŽD tradicinių šaudymo varžybų „Bėgantis šernas- 2023“

2023 metų spalio mėn. 14 d. Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija savo šaudykloje, esančioje Miškininkų g. 23, pirmajame Alytuje, surengė jau tradicinėmis tapusias komandines šaudymo varžybas į „Bėgantį šerną“. Šios varžybos jau ketvirti metai iš eilės specialiai organizuojamos tik rudenį, prieš prasidedant medžioklėms su varovais. Būtent tokių rudeninių varžybų tikslas yra prisiminti bei lavinti medžiotojų šaudymo įgūdžius iš lygiavamzdžio medžioklinio šautuvo į judančius taikinius, kas yra labai aktualu rudeninėse ir žieminėse medžioklėse su varovais.

Šių metų šaudymo varžybos buvo gausiausios iš visų iki tol buvusių ir jas užsiregistravo net 20 medžiotojų klubų ar būrelių komandų, bet gaila. kad dvi iš jų į varžybas neatvyko. Labai džiugu, kad į šias mūsų draugijos organizuojamas varžybas pasižiūrėti bei pasirungti atvyko ir mūsų kaimynai – LMŽD Lazdijų skyriaus „Kirbirkšties“ medžiotojų būrelio medžiotojai. Taip pat į šias varžybas labai norėjo atvykti ir LMŽD Prienų skyriaus komanda, tačiau susirgus dviems šios komandos nariams, tai jiems nepavyko padaryti.  

Šaudymo varžybų šventės atidarymas prasidėjo draugijos vėliavos pakėlimu. Šiais metais garbė pakelti draugijos vėliavą ir paskelbti varžybų pradžią teko ilgamečiam Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos šaudymo komandos kapitonui, Ūdrijos medžiotojų būrelio medžiotojui Algirdui Jančiukui, kuris buvo pastovus tokių varžybų dalyvis, o paskutiniais metais – savo būrelio komandos vadovas.

Atvykusius varžybų dalyvius pasveikino Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vytautas Kucevičius ir jiems palinkėjo taiklių šūvių ir atkaklios kovos šaudymo sektoriuje, o visiems susirinkusiems geros šventinės nuotaikos. Draugijos pirmininkas savo kalboje paminėjo, kad šiemet į varžybas užsiregistravo ir jose dalyvauja rekordinis dalyvių skaičius – net 18 medžiotojų kubų ar būrelių komandų.

Ne paslaptis, kad vienas iš stimulų dalyvauti šiose varžybose buvo draugijos partnerių ir rėmėjų įsteigti vertingi prizai, o ypatingai pagrindinis šių varžybų loterijos prizas – InfiRay AFFO AP13 termovizorius, kuris loterijoje turėjo atitekti vienam iš varžybų dalyvių. Taip pat draugijos pirmininkas pasidžiaugė, jog į šaudymo varžybas užsiregistravo ir jose dalyvavo 4 moterys – medžiotojos, kurios rungėsi atskiroje damų lygoje.

Pagal parengtus bei Alytaus MŽD valdybos patvirtintus varžybų nuostatus, bei atsižvelgiant į kasmet vis didėjantį varžybų dalyvių skaičių, šiose varžybose buvo numatytos tik viena rungtis – šaudymas lygiavamzdžiu šautuvu į „bėgantį šerną“ iš 35 metrų atstumo (po 10 šūvių). Nugalėtojai komandinėje įskaitoje buvo nustatomi pagal trijų registruotų komandos dalyvių geriausius rezultatus, o asmeninėje įskaitoje buvo nustatomi pagal dalyvių, surinkusių daugiausia taškų susumavus visų šūvių į „Bėgantį šerną“, rezultatus.

Prasidėjus šaudymo varžyboms tarp dalyvių užvirė atkakli kova, nes didžiosios dalies varžybų dalyvių šaudymo rezultatai buvo apylygiai. Varžybų dalyviai atidžiai sekė rezultatus, o pirmaujančios komandos bei šaulių rezultatai pastoviai kito ir iki pat varžybų pabaigos nebuvo aišku kas taps nugalėtojais.

Pasibaigus varžyboms ir suskaičiavus jų rezultatus paaiškėjo, kad komandinėje įskaitoje daugiausiai  96 taškus surinko medžiotojų klubo „Simnas“ komanda, kuri pirmą kartą tapo šių varžybų nugalėtoja komandinėje įskaitoje. Nugalėtojų komandą sudarė šio klubo medžiotojai  Nedas Buinickas, Tomas Čepulis ir Simas Graužys. Antroje vietoje liko „Dušnionių“ medžiotojų būrelio komanda, surinkusi 92 taškus, kurią sudarė klubo medžiotojai  Vaidas Zajančkauskas, Vaidas Baltulis ir Valius Packevičius. Na o trečioje vietoje liko ir 90 taškų surinko Punios medžiotojų komanda, kurią sudarė šio klubo medžiotojai Sigitas Vasiliauskas, Povilas Kasparavičius ir Edmundas Makaras. Visi komandinių varžybų prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais ir  medaliais,

Dar didesnė konkurencija ir įnirtingesnė kova vyko asmeninėse varžybose, kur dėl visų trijų prizinių vietų teko pakartotinai šaudyti net šešiems šių varžybų dalyviams. Dėl pirmosios ir antrosios vietos teko pasirungti Varėnės medžiotojų komandos šauliui Evaldui Krisiulevičiui  bei mūsų svečiui – „Kibirkšties“ medžiotojų būrelio komandos nariui Eitvydui Gavučiui. Po papildomo šaudymo serijos paaiškėjo, kad taikliausiu šių varžybų šauliu tapo mūsų svečias – LMŽD Lazdijų skyriaus „Kibirkšties“ medžiotojų būrelio medžiotojas Eitvydas Gavutis, surinkęs 39 taškus. Antrą vietą asmeninėje įskaitoje laimėjo Varėnės medžiotojų komandos narys Evaldas Krisiulevučius taip pat surinkęs 39 taškus, tačiau prasčiau pasirodęs peršaudymo rungtyje.

Na o dėl trečiosios vietos reikėjo gerokai pakovoti ir peršaudyti teko net keturiems varžybų dalyviams – medžiotojų klubo „Sakalas“ medžiotojui Donatui Jakučiui, Dušnionių medžiotojų būrelio medžiotojui Vaidui Zajančkauskui, Punios medžiotojų būtio medžiotojui Povilui Kasparavičiui bei medžiotojų klubo „Dainava“ medžiotojui Almantui Grigui, kurie visi buvo surinkę po 38 taškus. Trečiąją vietą asmeninėje įskaitoje po atkaklios peršaudymo kovos laimėjo Dušnionių medžiotojų būrelio medžiotojas Vaidas Zajančaukas, kuris parodė geriausią rezultatą, peršaudymo rungtyje. Šiems trims geriausiems varžybų šauliams asmeninėje įskaitoje taip pat buvo įteikti diplomai, medaliai bei rėmėjų atminimo dovanos.

Moterų grupėje pirmąją vietą pagal šaudymo rezultatus iškovojo Ūdrijos medžiotojų būrelio medžiotoja Viktorija Matulevičiūtė,  antra liko Greta Česonytė iš Punios medžiotojų būrelio ir vos tašku nuo jos atsiliko bei trečiąją vietą užėmė taip pat Punios medžiotojų būrelio medžiotoja Žaneta Overlingienė. Visos šios merginos, taip pat buvo apdovanotos diplomais ir medaliais. Šaunuolės mūsų medžiotojos!  

Sveikiname varžybų nugalėtojus ir prizininkus tiek komandinėje, tiek asmeninėje įskaitoje ir labai džiugu kad mūsų draugijos medžiotojų rezultatai su kiekvienomis šaudymo varžybomis vis gerėja, dalyvių skaičius gausėja, o visa tai rodo, kad tokie renginiai ne tik gerina medžiotojų taiklumą bei šaudymo įgūdžius, bet neabejotinai visa tai duos naudos ir medžioklių metu.

Tradiciškai, pasibaigus šaudymo varžyboms vyko loterija, kurios metu varžybų dalyviams atiteko kaip niekada didelis kiekis įvairių vertingų prizų. Organizatorių paskaičiavimu ne mažiau kaip kas antras šių varžybų dalyvis loterijoje laimėjo vienokį ar kitokį rėmėjų įsteigtą vertingą prizą. Na pagrindinis loterijos prizas – termovizorius InfiRay burtų keliu atiteko pastoviam įvairių mūsų draugijos organizuojamų renginių dalyviui bei visų gerbiamam medžiotojui veteranui, – medžiotojų klubo „Varčia“ medžiotojui Albinui Stanuliui.

Už įsteigtus prizus ir dovanas varžybų organizatoriai nuoširdžiai dėkoja pagrindiniams šio renginio rėmėjams – InfiRay Lietuva (UAB „Dimeka“), medžioklės reikmenų parduotuvei „Alytaus ginklai“ ir žvėrienos gaminių gamintojai – „Medžiotojų gildijai (UAB „Skonio iššūkis“). Taip pat varžybų organiztoriai dėkoja šių varžybų rėmėjams Pietų transportas, MB, UAB „Glastech“, UAB „Miškų pirkimai“, UAB „Autovarža“ ir UAB „“Eurokubas“, kurie taip pat svariai prisidėjo prie prizinio fondo finansavimo bei šių varžybų organizavimo.

Tad iki kitų šaunių susitikimų tiek mūsų draugijos organizuojamuose renginiuose, tiek būsimosiose medžioklėse.

Su medžiokliniais linkėjimais
Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas
Vytautas Kucevičius

Foto: Sauliaus Račkio
Renginio nuotraukų galerija >>> https://photos.app.goo.gl/xUUSacah8xjUibJ86

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *