Įspūdžiai po Šv. Huberto minėjimo šventės Raudonės pilyje

Praėjusį savaitgalį per Lietuvą nuvilnijo didžiausios medžiotojų šventės – Š. Huberto dienos paminėjo renginiai. Šią medžiotojams ypatingą dieną savo įvairiais šventiniais renginiais paminėjo tiek atskiri medžiotojų klubai, tiek ir rajoninės draugijos, o šių švenčių akimirkomis mūsų šalies medžiotojai turėjo galimybę pasidžiaugti per socialinius tinklus.

 Na o didžiausia Šv. Huberto minėjimo šventė, kurią suorganizavo LMŽD, šiais metais vyko lapkričio 5 dieną Raudonės pilyje Jurbarko rajone.

Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija šiais metais atskiros Šv. Huberto dienos paminėjimo šventės pas save neorganizavo, tačiau prisijungė prie LMŽD organizuojamos akcijos ir į šią šventę pakvietė visus norinčius mūsų draugijos medžiotojus vykti autobusu į Raudonės pilį.

Tačiau kai visuomet, norinčių vykti į šį renginį buvo ne per daugiausia, nors autobusas buvo beveik užpildytas tikrų medžiotojų – entuziastų, kuriems rūpi ne tik sumedžioti žvėrį, tačiau ir turiningai bei kultūringai praleisti laiką su kolegomis, bičiuliais ir bendraminčiais medžiotojais iš visos Lietuvos. 

Autobusu 9 valandą ryto pajudėję iš Alytaus, Raudonės pilį pasiekėme pačiu laiku, prieš pat prasidedant šios šventės renginiams. Šventė prasidėjo 11 valandą medžiotojų eisena per Raudonės miestelį iki Raudonės pilies vidinio kiemelio, kur buvo laikomos Šv. Mišios už medžioklę ir medžiotojus. Šventinėje eisenoje dalyvavo ir mūsų Draugijos atstovai, o šią medžiotojų eiseną su priešakyje nešamu sumedžiotu tauriojo elnio patinu lydėjo Vilniaus medžioklinių ragų orkestras „Tauro ragai“.

Po Šv. Mišių buvo pagerbti ir LMŽD Garbės medžiotojo ženklu bei „Medeinės“ medaliais padovanoti labiausiai nusipelnė Lietuvos medžiotojai. Labai džiugu, kad tarp apdovanotųjų buvo ir du Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos atstovai. Atsiimti sveikinimų bei garbingo „Medeinės“ medalio į sceną buvo pakviesti Alytaus MŽD Dušnionių medžiotojų būrelio medžiotojas Saulius Tvorogas ir medžiotojų klubo „Varėnė“ medžiotojas Jonas Račkys.

Dar kartą sveikiname šiuos abu aktyvius ir šaunius mūsų draugijos medžiotojus su tokių jų veiklos įvertininimu ir garbingu apdovanojimu bei tikimės, kad jie ir toliau aktyviai prisidės prie mūsų draugijos veiklos bei jos organizuojamų renginių.

Vėliau, šventės svečiai galėjo pasiklausyti Lietuvos elnių kvieslių čempionato dalyvių, iš kurių trys geriausiai pasirodę kitais metais Lenkijoje atstovaus Lietuvą Europos elnių kvieslių čempionate. Pasiklausius šių varžybų dalyvių baubimo ir, jeigu nežinotum jog tai tik varžybos, tikrai pamanytum, kad esu atsidūręs miške elnių rujojimo įkarštyje.

Taip pat nuo pat ryto aplink Raudonės pilį galima buvo užuosti verdančios sriubos ir dūmų kvapą, nes iki 14.30 valandos vyko Lietuvos medžiotojiškos sriubos čempionatas. Dalyvių šiose varžytuvėse buvo tikrai labai daug. Savo sriubą virė tiek atskiri medžiotojų klubai ar būreliai, tiek moterų medžiotojų klubas, tiek atskiros rajoninės draugijos ir net tos srities profesionalai – garsų vardą turinčios kavinės-restoranai – „Mėsos broliai“, „Medžiotojų užeiga“ ir kt. Autoritetingai komisijai paragavus visų dalyvių išvirtos sriubos, buvo paskelbti nugalėtojai, na o visi šios šventės dalyviai ir svečiai galėjo pasivaišinti išvirta sriuba. Kadangi sriubos virimo varžybų dalyvių buvo tikrai labai daug, todėl mums paraugauti visų dalyvių išvirtų sriubų skonių tikrai nebuvo galimybės. Tačiau labai skania sriuba mums pavaišino mūsų kaimynai ir draugai – LMŽD Prienų skyriaus medžiotojai.  O kas norėjo galėjo paskanauti ir kitų virėjų išvirtos sriubos, nes jos tikrai buvo daug ir labai skanios.

Dar norėtųsi bent trumpai pakalbėti ir apie kitus tą dieną Raudonės pilyje vykusius bei medžiotojams ir svečiams skirtus renginius. Medžioklinių šunų gerbėjai turėjo galimybė susipažinti ir pasigrožėti įvairių veislių medžiokliniais šunimis, kuriuos pristatė įvairūs medžioklinių šunų veislių klubai. Kaip visuomet maloniai akį traukė Lietuvos medžioklinių šunų pasididžiavimas – gražuoliai Lietuvos skalikai kuriuos į šią šventė atvežė Lietuvos skalikų augintojų sąjungos nariai.

Taip pat Raudonės pilies aktų salėje  VDU dėstytojas P. Aldeikis pravedė seminarą „Plėšrūnai – neatsiejama sveikos ekosistemos dalis“, o po to šioje salėje vyko medžiotojų ir žvejų kino programa, kurios metu buvo demonstruojami trumpametražiai filmai apie medžioklę ir žvejybą  įvairiose šalyse.

Šventės metu pilyje vyko vaikų piešinių konkurso „Lietuvos gamta ir aš“ paroda, o apie Raudonės pilies prieigas visą diena šurmuliavo tiek medžioklinių reikmenų, tiek maisto ir kitų prekių mugė.

Šv. Huberto dienos paminėjimo renginius Raudonės pilyje vainikavo grupių „Medžiotojų trio“ bei „Vairas“ koncertai.

Kadangi kelias atgal į Alytų buvo pakankamai tolimas, todėl Alytaus MŽD delegacija šių grupių koncertų pabaigos nesulaukė ir su pakilia nuotaika ir besidalindami šventės įpūdžiais jau vakarop grįžome į Alytų.

Todėl dar kartą noriu padėkoti visiems kartu į šią šventę vykusiems mūsų draugijos medžiotojams, kuriems medžioklės sąvoka ir Šv. Huberto dienos minėjimo šventė yra žymiai platesnė ir tauresnė nei dar daugeliui mūsų medžiotojų.

Su šios šventės įspūdžiais ir fotonuotraukomis su jumis dalijasi Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vytautas Kucevičius.

Medžioklei valio!

Nuotraukų galerija (Foto Sauliaus Račkio)

  

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *