Istorinė medžiotojų klubo „Sudvaja“ medžioklė

2022 m. sausio 08 dieną Nemunaičio seniūnijos Einorų miške vykusią medžioklę klubo „Sudvaja“ vyrai atsimins ilgai: tądien buvo sumedžiotas šernas, du tauriojo elnio jaunikliai, viena tauriojo elnio patelė ir .. net trys vilkai!

Taip apie šią medžioklę pasakojo medžioklės vadovas Valdas Graževičius:

Viso medžioklėje dalyvavo  23 medžiotojai, ir 8 varovai iš Jagterjerų augintojų klubo, kurių kiekvienas turėjo po vieną ar kelis Jagterjerų veislės šunis.

Buvo puiki saulėta diena, spaudė apie -5‘C šaltukas. MK „Sudvaja“ medžioklės plotų vienete esančiame Einorų miške padarėme tris varymus, iš kurių pirmajame varyme sumedžiojome 3 vilkus ir vieną tauriojo elnio jauniklį, antram varyme sumedžiojome  vieną tauriojo elnio patelę bei jauniklį ir vieną šerną. Na o trečiame varyme teko tik pasigrožėti briedžio patinu, kurių medžiojimo terminas jau pasibaigęs.   

Grįžtant prie vilkų sumedžiojimo temos, tai mums kaip MK “Sudvaja” yra tikrai istorinė medžioklė, kurios metu viename varyme sumedžiojome tris vilkus iš keturių vilkų gaujos, sako V. Graževičius. 

Tik prasidėjus pirmajam varymui, nuaidėjo pirmas šūvis, kurio metu ir krito pirmasis vilkas-stambus patinas. Taiklų šūvį atliko Saulius Raginis, kuris atvyko į mūsų klubą pamedžioti svečio teisėmis.  Po kelių minučių nuaidėjo antrasis šūvis, kurį paleido Edvinas Kazlauskas, taip pat atvykęs į šią medžioklę svečio teisėmis. Šūvis buvo taiklus. Krito antrasis vilko patinas.

Ilgai netrukus nuaidėjo ir trečiasis lemtingas šūvis, kurio metu krito ir trečiasis vilkas. Taiklų šūvį paleido MK “Sudavja” klubo narys Darius Rimašauskas, kuris sumedžiojo vilko patelę. 

Vienam iš mūsų klubo medžiotojų buvo gera proga sumedžioti ir ketvirtąjį vilką, tačiau jaudulys, matyt padarė savo ir jo paleistos kulkos į vilką, praskriejo pro šalį.

Praėjus dienai po medžioklės pasikalbėjau su trofėjų autoriais. Jie vis dar negalėjo patikėti savo sėkme toje medžioklėje! Na o aš, kaip medžioklės vadovas, nors ir neteko sumedžioti vilko, bet jaučiausi kaip sumedžiojęs visus tris. Man svarbiausia buvo rezultatas, kurį pasiekėme visi kartu su puikiu kolektyvu. Šią medžioklę, jos dalyviai manau atsimins dar ilgai, ilgai.,, 

Beje, kiek mums teko domėtis apie vilkų sumedžiojimą Alytaus rajone tai, kad per vieną medžioklę su varovais būtų sumedžioti net trys vilkai, Alytaus rajone to nepasitaikė nuo pokario metų. Tik pavarčius senus žurnalus ir literatūrą apie medžioklę, rasta duomenų, kad pokario metais, kai vilkų populiacija buvo tikrai nemaža, pavykdavo per vilkų medžioklę su vėliavėlėmis sumedžioti ir keletą pilkių. Tačiau maždaug nuo 1960 metų tokių atvejų daugiau nebe pasitaikė.

O tai, kad šį medžioklės sezoną Alytaus rajone buvo sumedžiotas vilkas, taip pat yra pirmas atvejis, nes iki šiol vilkų sumedžiojimu šį sezoną galėjo didžiuotis tik mūsų kaimynai Lazdijų ir Varėnos rajonų medžiotojai.

Šaunuoliai medžiotojų klubo „Sudvaja“ medžiotojai“ ir jų svečiai, dalyvavę įspūdingoje ir nepamirštamoje šių metų sausio 8 dienos medžioklėje Alytaus rajono Einorų miške.

Pagal oficialius LR aplinkos misterijos duomenis iš 190 leidžiamų sumedžioti vilkų iki šių metų sausio 10 dienos jau yra sumedžioti 167 vilkai, todėl iki kovo 31 dienos Lietuvoje liko sumedžioti tik 23 vilkus.

Alytaus MŽD pirmininkas
Vytautas Kucevičius

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *