Įvyko kombinuot medžioklinio šaudymo varžybos

Šių metų paskutinį balandžio šeštadienį (2023-04-29 d.) Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija Urkionių kaime, Varėnos rajone, UAB „Šūvio klubas“ šaudykloje surengė kombinuoto medžioklinio šaudymo varžybas „Dzūkų“ taurei laimėti. Dalyvauti šiose varžybose užsiregistravo 16 medžiotojų komandų iš Alytaus, Varėnos, Lazdijų ir Prienų rajonų. Komandas sudarė po tris medžiotojus – šaulius iš kiekvienos komandos.

Tokios kombinuoto medžioklinio šaudymo varžybos, atitinkančios visus tarptautinius standartus, mūsų Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija organizuoja jau antrą kartą.  Pirmosios tokios varžybos įvyko 2022 m. gegužės 6 d. ir jose dalyvavo tik 9 komandos, o šių varžybų komandų pagrindą sudarė Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos medžiotojų kolektyvai. Tačiau šiemet situacija pasikeitė ir dalyvių geografija gerokai išsiplėtė. Norėčiau skaitytojams priminti, kad dar sovietmečiu Dzūkijos medžiotojų tarpe buvo rengiamos tarprajoninės medžioklinio šaudymo varžybos „Dzūkų“ taurei laimėti. Tačiau Lietuvos nepriklausomybės priešaušriu jos užgeso ir nuo to laiko nebuvo rengiamos. Todėl Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija ėmėsi iniciatyvos šią gražią tradiciją atgaivinti ir tikisi, kad tokios medžioklinio šaudymo varžybos bus puikus renginys Dzūkijos medžiotojų bendruomenei ir jos bus organizuojamos kiekvienais metais.

Turbūt neatsitiktinai šiame medžiotojų šventėje dalyvavo ir varžybų dalyvius bei svečius pasveikino Varėnos rajono savivaldybės vicemeras Alvydas Verbickas, kuris ne tik kad pasidžiaugė gražia atgimstančia tradicija, bet ir pažadėjo, jog kitais metais Varėnos rajono savivaldybė įsteigs pereinamąją „Dzūkų“ taurę, šių varžybų nugalėtojams.

Be gausaus varžybų dalyvių skaičiaus, šiemet džiugino ir tai, kad komandų palaikyti atvyko ir daug kolegų, artimųjų bei draugų iš visų medžiotojų kolektyvų. Kad visiems šios šventės dalyviams laikas neprailgtų ir varžybų svečiai neišsiskirstytų anksčiau laiko, Alytaus MŽD suorganizavo medžiotojiškos sriubos („šiurpos“) virimą bei įvairių medžioklės produkcijos gaminių degustavimą. Net 70 litrų katilą tikrai nuostabios medžiotojiškos sriubos išvirė Alytaus MŽD medžiotjų klubo „Sudvaja“ medžiotojas ir puikus kulinaras Tautvydas Žemaitis, o žvėrienos produkcija varžybų dalyvius ir svečius vaišino UAB „Skonio iššūkis“  prekinio ženklo „Medžiotojų gildija“ kolektyvas.  Varžybų dieną medžioklės dievai tikrai nepagailėjo gražaus ir saulėto oro, todėl visų varžybų dalyvių bei žiūrovų nuotaika buvo pakili ir šventiška. Varžybų metu visų šventės dalyvių akis traukė įsteigti puikūs nugalėtojų apdovanojimai ir prizai, o ypatingai pagrindinis šių varžybų prizas – naujas lygiavamzdis medžioklinis šautuvas, kuris loterijoje turėjo atitenkti kažkuriam iš varžybų dalyvių.

Šaudymo varžybas atidarė Alytaus MŽD pirmininkas Vytautas Kucevičius ir šaudyklos „Šūvio klubas“ savininkas Vidmantas Balkė, kurie paaiškino bendrą šių varžybų tvarką ir reikalavimus bei palinkėjo varžybų dalyviams taiklių šūvių ir gerų rezultatų. Palyginus su pernykštėmis šaudymo varžybomis, jautėsi, kad išaugo ne tik dalyvių skaičius, bet ir jų meistriškumas. Todėl šiuometinės varžybos buvo labai atkaklios ir nugalėtojai paaiškėjo tik paskutinėmis minutėmis, kai baigėsi paskutinės šaudymo rungtys.

Pagal patvirtintus varžybų nuostatus šiose varžybose buvo numatytos trys rungtys: pirmoji rungtis – šaudymas graižtviniu šautuvu į „bėgantį šerną“ iš 50 metrų atstumo. Šioje rungtyje šaulys turi atlikti 5 šūvius per 5 minutes. Antroji rungtis – taip vadinama „Europeika“, tai šaudymas graižtviniu šautuvu iš 100 metrų atstumo į keturis nejudančius taikinius, t. y. šaudymas stovint į taikinį “stirninas” su atrama į stacionarų kuolą (medinį) – atliekami 5 šūviai, šaudymas į taikinį “lapė” gulint be atramos (nuo rankos) – atliekami 5 šūviai,  šaudymas stovint į taikinį ,,gemzė“ su atrama į lazdelę – atliekami 5 šūviai ir šaudymas stovint į taikinį ,,šernas“ be atramos – atliekami 5 šūviai. Viso šioje rugtyje atliekama 20 šūvių per 20 minučių. Na trečioji rungtis – tai Compak sporting’o rungtis – šaudymas lygiavamzdžiu šautuvu į skriejančias lėkšteles. Buvo šaudoma 2 skirtingose aikštelėse po 25 šūvius kiekvienoje, viso 50 šūvių.

Kadangi šiemet dalyvavo ganėtinai didelis komandų skaičius, todėl varžybos užtruko ganėtinai ilgai ir truko beveik visą dieną. Varžybos vyko sklandžiai, trumpų pertraukų metu, belaukdami kitos rungties, varžybų dalyviai draugiškai bendravo tarpusavyje ir dalijosi savo įspūdžiais.

Pasibaigus varžyboms ir suvedus jų rezultatus paaiškėjo, kad komandinėje įskaitoje 1-ąją vietą laimėjo Alytaus MŽD Ūdrijos medžiotojų būrelio šaulių komanda, surinkusi 602 taškus. Nugalėtojų komandą sudarė medžiotojai Dainius Kašelionis, Tomas Panka ir Povilas Kiaunė. Antroje vietoje liko jungtinė Alytaus MŽD medžiotojų komanda, kurią sudarė Donatas Matulevičius, Dominykas Daugėla ir Andrius Orlovas, susirinkusi 584 taškus. Na o trečią vietą iškovojo taip pat Alytaus MŽD medžiotojų klubo „Varėnė“ komanda, surinkusi 567 taškus. Šią komandą sudarė klubo medžiotojai Gintas Remeškevičius, Evaldas Krisiulevičius ir Saulius Račkys. Visos trys nugalėtojų komandos buvo apdovanotos taurėmis, o visi prizininkais tapusių komandų nariai buvo apdovanoti diplomais, medaliais bei vertingais pagrindinio varžybų rėmėjo – Decathlon Lietuva, UAB prizais.

Susumavus varžybų dalyvių rezultatus asmeninėje įskaitoje, paaiškėjo, kad taikliausiu varžybų šauliu tapo alytiškis Tokijo olimpinių varžybų dalyvis Karolis Girulis, surinkęs 260 taškų. Tačiau varžybų organizatorių sprendimu, atsižvelgiant į tai kad jis profesonaliai dalyvauja šaudymo varžybose, už pasiektą geriausią rezultatą jam buvo įteiktas tik medalis, o šių varžybų nugalėtojais asmeninėje įskaitoje buvo paskelbti tik tie medžiotojai, kurie neužsiima profesionaliu šaudymu.

Todėl šių varžybų nugalėtoju ir taikliausiu šauliu asmeninėje įskaitoje tapo Alytaus MŽD Ūdrijos medžiotojų būrelio medžiotojas Dainius Kašelionis, iš viso surinkęs 246  taškus. Tik keliais taškais nuo nugalėtojo atsiliko ir antrą vietą asmeninėje įskaitoje laimėjo Alytaus MŽD medžiotojų klubo „Daugis“ narys Justinas Kamarauskas, surinkęs 243 taškus, na o trečiąją vietą asmeninėje įskaitoje laimėjo vienintelė šiose varžybose dalyvavusi moteris Varėnos medžiotojų klubo „Briedis“ prezidentė Živilė Tamulienė, surinkusi 232 taškus. Šiems trims, geriausiai asmeninėje įskaitoje pasirodžiusiems šauliams, taip pat buvo įteikti diplomai, medaliai ir vieno iš šių varžybų rėmėjo – UAB „Skonio iššūkis“ prizai.

Po prizininkų apdovanojimo, vyko loterija, kurios metu varžybų dalyviams atiteko rėmėjų įsteigti vertingi prizai. Tokiais prizais buvo apdovanoti tie medžiotojai, kurių pavardes, įdėtas į tuščias šovinių tūteles, ištraukė jauniausia šių varžybų stebėtoja, Ūdrijos medžiotojų būrelio komandos dalyvio ir šių varžybų nugalėtojo Dainiaus Kašelionio dukra Smiltė. Šios loterijos prizų steigėjai buvo šio renginio rėmėjai – medžioklės reikmenų parduotuvė „Alytaus ginklai“, UAB „Skonio iššūkis“ ir UAB “Autovela“, kurie loterijai pateikė tiek vertingų prizų, kad jų užteko kone pusei varžybų dalyvių. Tačiau didžiausią susidomėjimą ir azartą kėlė pagrindinio loterijos prizo – naujo lygiavamzdžio medžioklinio šautuvo laimėtojo likimas. Ištraukus tris pretendentus pagrindiniam prizui laimėti, kiekvienam iš jų buvo įteikti trys albumai apie medžioklės istoriją – knygos „Didžioji medžioklės knyga“. Vienoje iš tų knygų buvo įrašas, kad šios knygos turėtojas laimėjo pagrindinį prizą – lygiavamzdį medžioklinį šautuvą. Tokia laimė atiteko Alytaus MŽD medžiotojų klubo „Tauras“ medžiotojui ir šio būrelio komandos nariui Povilui Kvajauskui, kuris tokiose varžybose dalyvavo pirmą kartą.

Pasibaigus varžyboms tiek jų dalyviai, tiek svečiai susisėdo prie bendro vaišių stalo ir dar ilgai nesiskirstė bei aptarinėjo varžybų rezultatus bei vieni su kitais dalijosi savo įspūdžiais ne tik apie šias varžybas, bet ir apie savo medžiokles. Daugelio atsiliepimai apie šias varžybas tikrai buvo labai geri ir visi išsiskirstė su viltimi, kad jie vėl susitiks ir varžysis kitais metais. Savo ruoštu Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija dės visas pastangas, kad šios kombinuoto medžioklinio šaudymo varžybos taptų gražia Dzūkijos karšto medžiotojų tradicija, ne tik ugdančia medžiotojų šaudymo įgūdžius bei jų meistriškumą, bet ir vienijančia visus Dzūkijos krašto medžiotojus šiam kultūringam ir prasmingam pomėgiui.

Atskirai norėtųsi padėkoti šių varžybų ir šios gražios šventės rėmėjams, kurie finansiškai prisidėjo prie šio renginio organizavimo bei pasirūpino vertingomis dovanomis ir prizais. Todėl už įsteigtus prizus ir dovanas varžybų organizatoriai nuoširdžiai dėkoja pagrindiniam šių varžybų rėmėjui – Decathlon Lietuva, UAB, taip pat nuoširdžiai dėkojame šių varžybų rėmėjams –  R. Rimavičiaus firmai „Autodeta“ ir jo parduotuvei „Alytaus ginklai“, UAB „Laukgusta“ ir UAB „Miškų pirkimai“, UAB „Vetaminas“, UAB „Nerda“, UAB „Autovarža“, UAB „Eigesa“, UAB „Autovela“. Na o už šios šventės dalyvių ir svečių maitinimą dėkojame UAB „Skonio iššūkis“ ir medžiotojiškos sriubos virėjui – medžiotojui Tautvydui Žemaičiui.

 Taip pat varžybų organizatoriai už priėmimą ir sklandų varžybų organizavimą dėkoja šios šaudyklos šeimininkui – UAB „Šūvio klubas“ ir jos vadovui Vidmantui Balkei.

Tad iki susitikimo kitais metais vėl Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos organizuojamose kombinuoto medžioklinio šaudymo varžybose „Dzūkų“ taurei laimėti!!!   

Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas
Vytautas Kucevičius

Nuotraukų autorius Saulius Račkys

 

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *