Susitikimas su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos viršininku S. Pociumi

2020-01-07 d. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus skyriuje įvyko Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko Vytauto Kucevičiaus susitikimas su Skirmantui Pociui, kuriame taip pat dalyvavo ir Gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas Jonas Jarmalavičius.

Šio susitikimo metu buvo aptartos aktualijos sprendžiant opias medžiotojams problemas, susijusias su aplinkos apsaugos departamento darbu medžioklės aplinkosauginės kontrolės srityse, medžiotojų ruošimu bei jų egzaminavimu, kanopinių žvėrių limitų nustatymu, medžioklės lapų pildymo, medžiojamų gyvūnų apskaitos, medžiotojų įvaizdžio gerinimo bei kitais medžiotojams ir žvejams  aktualiais  klausimais.

Susitikimo metu buvo prieita vieningos nuomonės, kad tiek aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, tiek medžiotojai yra suinteresuoti gausinti bei globoti medžiojamus gyvūnus bei vykdyti jų aplinkosauginė kontrolę, o medžiotojai yra suinteresuoti vykdyti taisyklingas ir kultūringas medžiokles.

Pavieniai atvejai, kuomet medžiotojų tarpe yra nustatomi medžioklės taisyklių pažeidimai tikrai nedaro garbės medžiotojų ir žvejų bendruomenei, ir jie negali būti toleruojami, tačiau nustatytus už mažareikšmius medžioklės taisyklių pažeidimus, tokius kaip netikslus medžioklės dokumentų užpildymas ir pan. Gyvosios gamtos inspekcijos viršininkas J. Jarmalavičius už tokius nežymius ir netyčinius pažeidimus pažadėjo netaikyti administracinės atsakomybės ir apsiriboti tik pokalbiu ar įspėjimu.

Taip pat, šiame susitikime buvo nuspręsta kad yra reikalingas glaudesnis bendradarbiavimas bei pasitikėjimas tarp medžiotojų klubų ar būrelių bei Gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnų išsiaiškinant ir sprendžiant neteisėtos medžioklės (brakonieriavimo) atvejus, nes tuo yra tiesiogiai suinteresuoti tiek patys medžiotojai, tiek aplinkos apsaugos pareigūnai.

Taip pat buvo susitarta kad pasikeitus Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nuostatoms ir esant jų neaiškumui, bus organizuojami bendri Alytaus MŽD atstovų ir Aplinkos apsaugos departamento pareigūnų susitikimai, kurių metu bus išsiaiškinama ir prieinam bendros nuomonės dėl šių neaiškių Medžioklės taisyklių punktų traktavimo ir tokiu būdu bus užkertamas kelias skirtingam Medžioklės taisyklių interpretavimui ir jų taikymui.

Po šio susitikimo Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vytautas Kucevičius dėkoja Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybos viršininkui Skirmantui Pociui už nuoširdų priėmimą bei dalykinį susitikimą ir ateityje tikisi didesnio šių institucijų tarpusavio pasitikėjimo ir glaudesnio bendradarbiavimo medžioklės ir gamtosaugos srityse.

Alytaus MŽD pirmininkas Vytautas Kucevičius

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *