Apie įvykusias šaudymo varžybas

Akimirka iš varžybų

Šių metų spalio mėn. 10 d. Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija savo šaudykloje

(Miškininkų g. 23, Alytuje) draugijos nariams suorganizavo šaudymo varžybas. Tokios šaudymo varžybos pas mus įvyko po gana ilgos pertraukos, nes jau keletą metų Draugijoje „merdėjo“ tiek šaudykla, tiek tokių varžybų organizavimas.

Norą atgaivinti šaudyklą bei joje pastoviai rengti šaudymo varžybas bei treniruotes išreiškė, tiek Draugijos valdybos nariai, tiek dauguma mūsų aktyvių medžiotojų.Todėl pasitelkus rėmėjus bei šaudymo entuziastus mūsų Draugijos šaudykla atgijo, o ateityje dar žada ir plėstis.

Alytaus MŽD šaudymo varžybos

Instruktažas

Iš pradžių, pagal parengtus varžybų nuostatus, šiose varžybose buvo planuojamos dvi rungtys: pirma rungtis – šaudymas lygiavamzdžiu šautuvu į „bėgantį šerną“ iš 35 metrų atstumo ir antra rungtis – šaudymas lygiavamzdžiu šautuvu į „stovintį šerną“, taip pat iš 35 metrų atstumo. Šaudymas šiose dvejose rungtyse buvo numatytas tiek komandinėje, tiek individualioje įskaitoje, į kurias buvo galima registruotis atskirai. Šaulių komandas sudarė po tris medžiotojus iš kiekvieno klubo ar būrelio, o individualioje įskaitoje galėjo registruotis ir visi kiti medžiotojų klubų ar būrelių nariai, norintys dalyvauti šiose varžybose.

Alytaus MŽD šaudymo varžybos

Išsirikiavę varžybų dalyviai

Matomai ilgas tokių šaudymo varžybų „badas“ lėmė, kad į šias varžybas užsiregistravo labai didelis dalyvių skaičius, iš viso net 70 medžiotojų. Tai rodo, kad mūsų medžiotojai iš tiesų buvo pasiilgę šaudymo šaudykloje, o prieš medžioklių su varovais sezoną, jiems tai buvo puiki proga pasitreniruoti ir pamiklinti savo akį.

O gal tokį didelį medžiotojų, norinčių dalyvauti šiose varžybose, skaičių paskatino ir puikūs rėmėjų įsteigti prizai bei dovanos, iš kurių pagrindinis loterijos prizas buvo naujas lygiavamzdis medžioklinis šautuvas „IZH-27EM“.

Pagal tokį užsiregistravusių dalyvių skaičių tapo akivaizdu, jog per vieną dieną organizatoriai nebesuspės pravesti abiejų rungčių šaudymo varžybų, todėl varžybų nuostatai buvo pakoreguoti ir šaudymo varžybos vyko tik vienoje rungtyje – šaudyme į „bėgantį šerną“.

Vieno iš varžybų dalyvio palaikymo komanda

Tačiau varžybų dieną į šaudymo varžybas atvyko 56 šauliai, iš jų 39 dalyvavo komandinėse varžybose (13 komandų) ir dar 17 šaulių varžėsi individualioje įskaitoje. Pagal varžybų nuostatus į asmeninių varžybų rezultatus buvo skaičiuojami ir komandinėse varžybose dalyvavusio komandos nario taškai.

Varžybų dalyviams pasisekė, nes tą dieną oras buvo rudeniškai šiltas ir geras, o visų nuotaika buvo puiki ir šventiška. Varžybas atidarė ir sveikinimo kalbą tarė Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vytautas Kucevičius, kuris palinkėjo kad tokios šaudymo varžybos taptų tradicinėmis, o Draugijos šaudykla taptų medžiotojų traukos vieta.

Varžybų atidarymo proga pakelti draugijos vėliavą buvo pakviestas šventės svečias ir vienas iš vyriausių ir garbingiausių draugijos medžiotojų – medžioklės trofėjų ekspertas Algimantas Kamičaitis bei jauniausias varžybų dalyvis ir tik neseniai medžiotojo egzaminą išsilaikęs 18-etis medžiotojas Deividas Kaltauskas.

Laimutis Urbanavičius
apdovanotas „Medeinės“ medaliu

Taip pat, šios šventės atidarymo metu už medžioklės tradicijų puoselėjimą bei nuopelnus medžiotojų bendruomenei LMŽD „Medeinės“ medaliu buvo apdovanotas medžiotojų klubo „Sudvaja“ medžiotojas Laimutis Urbanavičius, kuris ne per seniausiai atšventė savo 70 – ies metų jubiliejų.  Beje, Laimutis kaip visada į šią šventę atvyko ne vienas, o su savo prekybiniu kavos automobiliu ir pasirūpino, kad varžybų dalyviai bei žiūrovai nepristigtų kavos, vaisvandenių, ledų ir kitų skanėstų.

Prasidėjus šaudymo varžyboms tarp dalyvių užvirė įnirtinga kova. Vieniems iš jų sekėsi geriau, kitiems prasčiau, tačiau tam ir yra varžybos, kad išsiaiškinti, kas yra taikliausi šauliai, o kam tą dieną fortūna nebuvo tokia palanki.

Rezultatų fiksavimas varžybų protokole

Pasibaigus varžybos ir suvedus jų rezultatus paaiškėjo, kad komandinėje įskaitoje 1-ąją vietą laimėjo medžiotojų klubo „Ūdrija“ komanda, surinkusi 89 taškus. Nugalėtojų sudarė šio klubo medžiotojai Dainius Kašelionis, Tomas Panka ir Algirdas Jančiukas. Antroje vietoje liko medžiotojų klubo „Tauras“ komanda, susirinkusi 84 taškus. Šią komandą sudarė klubo medžiotojai Povilas Kvajauskas, Tadas Miškinis ir Raimundas Dekeris. Trečioje vietoje liko ir 80 taškų surinko medžiotojų klubo „Daugis“ komanda, kurią sudarė šio klubo medžiotojai Justinas Kamarauskas, Renatas Barnauskas ir  Donatas Matulevičius. Visi komandinių varžybų prizininkai buvo apdovanoti diplomais, medaliai, taurėmis bei vertingais rėmėjų prizais.

Pagal varžybų nuostatus, kiekvienas dalyvis turėjo „tilpti“ į 5 minutes

Susumavus varžybų dalyvių rezultatus asmeninėje įskaitoje, paaiškėjo, kad taikliausiu šauliu tapo Draugijos narys medžiotojas Alvydas Striauša, iš viso surinkęs 44 taškus. Nuo jo nedaug atsiliko ir antrą vietą asmeninėje įskaitoje laimėjo medžiotojų klubo „Simnas“ narys Tomas Čepulis, surinkęs 42 taškus, na o trečiąją vietą asmeninėje įskaitoje surinkęs 40 taškų, laimėjo medžiotojų klubo „Sakalas“ narys Donatas Jakutis. Šiems asmeninių varžybų prizininkams taip pat buvo įteikti diplomai, medaliai, atminimo dovanos bei vertingi rėmėjų prizai. Taigi sveikiname varžybų nugalėtojus ir prizininkus tiek komandinėje, tiek asmeninėje įskaitoje ir linkime, kad ateityje jų rezultatai tik gerėtų, o jų taiklumą bei šaudymo įgūdžius parodytų ir jų rezultatai medžioklėse.

Loterijos prizų „dalybos“

Pasibaigus prizininkų apdovanojimams, vyko loterija, kurios metu varžybų dalyviams atiteko įvairūs rėmėjų įsteigti vertingi prizai. Tokiais prizais buvo apdovanoti tie medžiotojai, kurių pavardes, įdėtas į tuščias šovinių tūteles, ištraukė šių varžybų stebėtoja ir medžiotojų klubo „Sudavaja“ palaikymo komandos narė  Greta Zamblauskienė.

Didžiausią susidomėjimą ir azartą kėlė pagrindinio loterijos prizo – lygiavamzdžio medžioklinio šautuvo laimėtojo likimas. Ištraukusi visus laiminguosius, loterijos pagalbininkė G.Zamblauskienė ištraukė varžybų dalyvį, kuris turėjo ištraukti tą laimingąjį loterijos nugalėtoją.

Kas laimės šautuvą?

Tokia garbė atiteko medžiotojų klubo „Daugis“ medžiotojui Alytaus apskrities VPK viršininko pavaduotojui Virginijui Jaruševičiui, kuris lemtingo sutapimo dėka, šio šautuvo laimėtoju ištraukė loterijos pagalbininkės Gretos Zamblauskienės sutuoktinį bei medžiotojų klubo „Sudvaja“ medžiotoją Airidą Zamblauską, kuriam ir atiteko šis pagrindinis varžybų loterijos prizas. Todėl sveikiname gražią medžiotojų Airido ir Gretos  Zamblauskų šeimyną su laimėtu vertingu prizu ir linkime jiems iš šio loterijoje laimėto medžioklinio šautuvo paleisti daug taiklių šūvių.

Nutilus šūviams varžybų dalyviai dar ilgai neskubėjo namo

Pasibaigus varžybos tie jų dalyviai, tiek svečiai dar ilgai nesiskirstė bei aptarinėjo varžybų rezultatus bei vieni su kitais dalijosi savo įspūdžiais ne tik apie šias varžybas, bet ir apie medžiokles.

Prie tokio šventės dalyvių bendravimo prisidėjo ir šios šventės rėmėjai, kurie pasirūpino ne tik vertingomis dovanomis bei prizais, bet ir varžybų uždarymui paruošė tikrų medžiotojų vaišių stalą ir šventės dalyviams bei svečiams pateikė keptą elnio kumpį su priedais. Todėl už įsteigtus prizus ir dovanas varžybų organizatoriai nuoširdžiai dėkoja R. Rimavičiaus firmai „Autodeta“ ir jo parduotuvei „Alytaus ginklai“, o už labai skaniai paruoštas medžiotojų vaišes organizatoriai dėkoja Č. Daugėlos ūkiui „Dzūkijos elniai“ bei UAB „Riamona“, o taip pat visiems savanoriams bei entuziastams, kurie prisidėjo prie šių šaudymo varžybų organizavimo.

Generalinis varžybų rėmėjas „Alytaus ginklai“ parūpino daug puikių prizų varžybų dalyviams.

Nutilus šios šventės šurmuliui, tiek socialiniuose tinkluose, tiek betarpiškai bendraudami Draugijos medžiotojai labai palankiai atsiliepė apie šias varžybas ir išreiškė viltį, kad tokios šaudymo varžybos nebus pirmoji ir vienintelė kregždė Draugijos veiklos padangėje. Tokios medžiotojų nuotaikos tik įkvepia bei įpareigoja Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos vadovybę ir toliau tęsti numatytus darbus bei stengtis, kad tiek šaudymo varžybos, tiek šaudymo treniruotės taptų kiekvieno draugijos medžiotojo neatsiejama pasiruošimo medžioklėms dalimi.

Kadangi nuo spalio mėn. 15 d. jau prasidėjo taip ilgai lauktas medžioklių su varovais sezonas, todėl visiems linkiu gražių bei turiningų medžioklių bei taiklių šūvių.

Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas
Vytautas Kucevičius

Nuotraukų galerija

Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Google Photo
Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *