Dėl medžioklių sugriežtinto karantino metu

Po to, kai Vyriausybės nutarimu buvo sugriežtinti karantino reikalavimai, pasipylė daug paklausimų apie medžioklių organizavimą nuo 2020-12-16 d.,

Kaip yra žinoma, medžioklė nėra įtraukta į draudžiamų karantino metu veiklų sąrašą.

Tačiau organizuojant ir vykdant medžiokles būtina griežtai laikytis visų karantino reikalavimų, kurie yra tokie:

  • Iš savo gyvenamos savivaldybės žmogus galės išvykti tik dėl artimųjų giminaičių mirties, dirbti, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje arba dėl būtinosios medicinos pagalbos;
  • Taip pat ribojimas netaikomas žmonėms, kurie vyksta į kitą savivaldybę, kurioje turi jiems priklausančio nekilnojamojo turto;
  • Draudžiami daugiau nei vieno namų ūkio artimi kontaktai.
  • Draudžiama judėti  savo savivaldybės teritorijoje dėl nebūtinų priežasčių.

Pagal galiojančias Vyriausybės priimtas taisykles iš namų galima išeiti tik į darbą, prekybos vietą, laidotuves, gauti sveikatos priežiūros paslaugų, prižiūrėti sergančių, ar į nekilnojamojo turto objektą, valdomą nuosavybės teise.

Kaip matyti iš šių reikalavimų draudžiama judėti net tos pačios savivaldybės teritorijoje dėl nebūtinų priežasčių. 

Ar medžioklė yra būtina priežastis išvykti iš namų ?  Ko gero jokia kontroliuojanti institucija nepripažins, kad medžioklė yra pakankamai svarbi priežastis išvykti iš savo gyvenamosios vietos, o ypač esant tokiai pandemijos situacijai šalyje.

Todėl manau, kad medžioklė, kol yra tokie karantino reikalavimai yra iš viso yra negalima, nebent Vyriausybė šiuos reikalavimus sušvelnintų. Mano asmenine nuomone iki kitų metų sausio 04 dienos reiklia susilaikyti nuo bet kokių medžioklių, nes tai gali pridaryti problemų visai medžiotojų bendruomenei.

Saugokime savo ir savo artimųjų sveiktą ir būkime supratingi, nes mūsų visuomenė tokių dalykų, kaip medžioklių organizavimas karantino metu tikrai nesupras ir nepateisins.

Kol kas savo oficialios nuomonės dėl medžioklių sugriežtinto karantino sąlygomis nepareiškė nei Aplinkos ministerija, nei LMŽD, tačiau bet kokiu atveju jų pozicija šiuo klausimu nesiskirs nuo LR Vyriausybės nutarimo “Dėl karantino įvedimo Lietuvos Respublikos teritorijoje”, reikalavimų.

Todėl kviečiu visus šių reikalavimų laikytis, kad po to nenukentėtų tiek kiekvieno iš jūsų, tiek visos medžiotojų bendruomenės interesai.

Būkite sveiki,

Pagarbiai,
Vytautas Kucevičius
Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas

Papildymas:
2020-12-17 policijos interneto svetainėje paskelbta:

Medžioklė (bet kokia) nėra laikoma pagrįsta priežastimi palikti gyvenamąją vietą, jos negalima vykdyti nei savo gyvenamojoje, nei kitose savivaldybėse.

Žvejyba, kai ja užsiima vienas asmuo atviroje vietoje savo gyvenamojoje savivaldybėje, yra leidžiama.

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *