Įspūdžiai po LMŽD organizuotų medžioklinio šaudymo varžybų „Medžioklės rago taurė 2023″

2023 metų rugsėjo mėn. 2 d. EHUNT šaudymo centre Jančiūnų kaime Švenčionių rajone vyko jau tradicinėmis tapusios respublikinės kombinuoto medžioklinio šaudymo varžybos „Medžioklės rago“ taurei laimėti. Tokios šaudymo varžybos vyko jau 14-ąjį kartą ir šį sykį jose dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių – viso 168 šauliai medžiotojai iš 29 Lietuvos miestų ir rajonų medžiotojų draugijų, susibūrę į 56 komandas.

Komandą sudarė trys nariai. Vienas juridinis narys (draugija/skyrius) galėjo sudaryti ir deleguoti į varžybas ne daugiau kaip dvi vyrų komandas ir vieną moterų komandą. Pagal varžybų nuostatus visi dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: A grupė – sportuojantys medžiotojai (reitinguoti į A arba B grupes šauliai priklausantys Lietuvos sportingo federacijai arba Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo federacijai), B grupė medžiojantys medžiotojai (reitinguoti į C arba D grupes šauliai priklausantys Lietuvos sportingo federacijai arba Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo federacijai ar nepriklausantys jokiai šaudymo federacijai) ir C grupė – damų lyga (moterų komandos).

Šios varžybose dalyvavo ir dvi Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos vyrų komandos, kurios varžėsi B grupėje (medžiojantys medžiotojai). Pirmąją Alytaus MŽD komandą sudarė mūsų pavasarinių Dzūkijos krašto kombinuoto medžioklinio šaudymo varžybų prizininkai Dainius Kašelionis (Ūdrijos medžiotojų būrelis), Justinas Kamarauskas (medžiotojų klubas „Daugis“) ir Donatas Matulevičius (medžiotojų klubas „Daugis“). Antrąją mūsų komandą sudarė Andrius Ribačiauskas (medžiotojų klubas „Varčia“), Vaidas Zajančkauskas (Dušnionių medžiotojų būrelis) ir Modestas Mačionis (medžiotojų klubas „Daugis“). Šioje B medžiotojų mėgėjų grupėje iš viso užsiregistravo ir dalyvavo 26 rajoninių draugijų/skyrių komandos ( 78 dalyviai).

Pagal patvirtintus varžybų nuostatus varžybose buvo numatytos trys rungtys: pirmoji rungtis – šaudymas graižtviniu šautuvu į „bėgantį šerną“ iš 50 metrų atstumo, antroji rungtis – taip vadinama „Europeika“ (šaudymas graižtviniu šautuvu iš 100 metrų atstumo į 4 nejudančius taikinius iš įvairių padėčių) ir trečioji rungtis – tai Compak sporting’o rungtis – šaudymas lygiavamzdžiu šautuvu į skriejančias lėkšteles (šaudoma 2 skirtingose aikštelėse po 25 šūvius kiekvienoje). Moterų komandos irgi rungėsi visose rungtyse, tik rungtyje „Europeika“ atliko mažiau šūvių.

Varžybų dieną dalyviams pasisekė, nes oras buvo vasariškai šiltas ir giedras, o visų nuotaika buvo puiki ir šventiška. Varžybas atidarė ir sveikinimo kalbą tarė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Virginijus Kantauskas, Šalčininkų meras Rimantas Klipčius ir AAD Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vedėjas Sigitas Mikėnas, kurie palinkėjo varžybų dalyviams geros nuotaikos, garbingos kovos ir taiklių šūvių.

Prasidėjus šaudymo varžyboms tarp dalyvių užvirė įnirtinga kova, kuri tęsėsi iki pat pavakario. Pasibaigus varžybos ir suvedus jų rezultatus paaiškėjo, kad mūsų draugijos antroji komanda (V.Zajančkauskas, A.Ribačiauskas ir M.Mačionis) komandinėje įskaitoje B grupėje užėmė 13 vietą, o mūsų draugijos pirmoji komanda (D.Kašelionis, J.Kamarauskas ir D. Matulevičius) užėmė 18 vietą tarp 29 komandų. Nors mes tikėjomės, kad mūsų draugijos medžiotojų rezultatai bus geresni, tačiau ir iškovota vieta B grupės viduryje yra ganėtinai aukštas rezultatas, atsižvelgiant į tai, kad tokiose varžybose dalyvauja labai patyrę ir daug varžybų matę bei jose pastoviai gerus rezultatus rodantys šauliai.

Asmeninėje įskaitoje mūsų draugijos šauliai irgi išsirikiavo B grupės viduryje. Geriausiai asmeninėje įskaitoje pasirodė mūsų draugijos antrosios komandos narys Andrius Ribačiauskas, užėmęs 21 vietą tarp 78 dalyvių, o kiti mūsų šauliai atitinkamai asmeninėje įskaitoje užėmė 33 (M. Mačionis), 37 (J. Kamarauskas), 52 (D. Matulevičius), 58 (V. Zajančkauskas) ir 69 (D. Kašelionis) vietas. Pastaruoju metu susidomėjimas medžiokliniu šaudymu ypatingai jaunų medžiotojų tarpe vis labiau didėja, todėl norėtųsi tikėti, kad ateityje mūsų šaulių rezultatai tik gerės ir neabejotinai sulauksime to momento, kai mūsų draugijos medžiotojai taps ir respublikinių  varžybų prizininkais.

Nutilus šios šventės šurmuliui, tiek socialiniuose tinkluose, tiek betarpiškai tarpusavyje bendraudami medžiotojai ir varžybų dalyviai labai palankiai atsiliepė apie šias varžybas ir jų organizavimą, nes šios šaudyklos savininkai iš tiesų labai pasistengė, kad tokio rango varžybos vyktų sklandžiai ir neprailgtų, nežiūrint į tai, kad jose dalyvavo rekordinis šaulių skaičius.

Tuo pačiu Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija nori padėkoti mūsų draugijos šauliams entuziastams, kurie nepagailėjo savo asmeninio laiko ir lėšų bei garbingai atstovavo mūsų draugiją šiose respublikinėse medžioklinio šaudymo varžybose „Medžioklės rago“ taurei laimėti.

Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas
Vytautas Kucevičius

Varžybų akimirkos –> https://photos.app.goo.gl/BAQVqrrEPDKWrxp19

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *