Įvyko Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos šaudymo varžybos

Šių metų rugsėjo mėn. 11 d. Alytaus medžiotojų ir žvejų draugija savo šaudykloje (Miškininkų g. 23, pirmajame Alytuje) draugijos nariams – klubams ir būreliams surengė dviejų rungčių komandines šaudymo varžybas į „bėgantį“ ir „stovintį“ šerną.

Šv. Hubertas tądien medžiotojams nepagailėjo gero oro, todėl visų nuotaika buvo puiki. Į šias varžybas užsiregistravo ir jose dalyvavo 12 Alytaus MŽD narių komandų, – po tris šaulius nuo kiekvienos komandos. Tačiau be varžybų dalyvių į jas atvyko ir gausios komandų palaikymo pajėgos, kurios ne tik „sirgo“ už  savo komandas, bet ir turėjo galimybę pabendrauti su kolegomis medžiotojais iš kitų klubų ar būrelių. Labai šaunu, kad tokios šaudymo varžybos mūsų draugijoje jau tampa gražia tradicija, todėl draugija ir toliau dės pastangas, kad ateityje jų gausėtų ne tik skaičiumi bet ir įvairiu formatu.

Pagal parengtus bei Alytaus MŽD valdybos patvirtintus varžybų nuostatus, šiose varžybose buvo numatytos dvi rungtys: šaudymas lygiavamzdžiu šautuvu į „bėgantį šerną“ iš 35 metrų atstumo bei šaudymas lygiavamzdžiu šautuvu į „stovintį šerną“, taip pat iš 35 metrų atstumo. Šaudymas šiose dvejose rungtyse buvo numatytas tik komandinėje įskaitoje, t.y. šiose rungtyse dalyvavo po tris šaulius nuo kiekvieno klubo ar būrelio, tačiau geriausiai pasirodžiusiems šauliams buvo numatyti apdovanojimai už tris geriausius rezultatus individualioje įskaitoje.

Kaip jau minėta, tiek varžybų dalyviams, tiek sirgaliams pasisekė, nes tą dieną oras buvo vasariškai šiltas, o visų nuotaika buvo puiki ir šventiška. Varžybas atidarė ir sveikinimo kalbą tarė Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vytautas Kucevičius, kuris palinkėjo varžybų dalyviams taiklių šūvių ir puikių rezultatų, o visiems surinkusiems geros ir šventinės nuotaikos.

Prasidėjus šaudymo varžyboms tarp dalyvių užvirė įnirtinga kova. Vieniems iš jų sekėsi geriau, kitiems prasčiau, tačiau tam ir yra varžybos, kad išsiaiškinti, kam tą dieną fortūna yra palanki. Pasibaigus varžyboms ir suvedus jų rezultatus paaiškėjo, kad komandinėje įskaitoje 1-ąją vietą laimėjo Ūdrijos medžiotojų būrelio komanda, surinkusi 155 taškus. Nugalėtojų komandą sudarė klubo medžiotojai Dainius Kašelionis, Tomas Panka ir Algirdas Jančiukas. Antrąją vietą užėmė medžiotojų klubo „Tauras“ komanda, susirinkusi 146 taškus. Šią komandą sudarė klubo medžiotojai Povilas Kvajauskas, Tadas Miškinis ir Raimundas Dekeris. Trečiąją vietą laimėjo  136 taškus surinkusi medžiotojų klubo „Sudvaja“ komanda, kurią sudarė šio klubo medžiotojai Vidas Ogulevičius, Airidas Zamblauskas ir Laimius Simanavičius. Visi komandinių varžybų prizininkai buvo apdovanoti diplomais, medaliais, taurėmis bei vertingais rėmėjų prizais.

Susumavus varžybų dalyvių rezultatus asmeninėje įskaitoje, paaiškėjo, kad taikliausiu šauliu tapo Ūdrijos medžiotojų būrelio medžiotojas Dainius Kašelionis, iš viso surinkęs 64 taškus. Antrą vietą asmeninėje įskaitoje laimėjo medžiotojų klubo „Tauras“ narys Povilas Kvajauskas, surinkęs 55 taškus, na o trečiąją vietą asmeninėje įskaitoje po labai įnirtingos ir atkaklios kovos laimėjo Dušnionių medžiotojų būrelio narys Vaidas Baltulis, kuris tik dėl daugiau “surinktų” penketukų aplenkė tiek pat taškų surinkusį Radžiūnų medžiotojų būrelio narį Andrių Vyšniauską. Asmeninėje įskaitoje pirmas – trečias vietas užėmusiems varžybų prizininkams taip pat buvo įteikti diplomai, taurės, medaliai, bei atminimo dovanos. Taigi sveikiname varžybų nugalėtojus ir prizininkus tiek komandinėje, tiek asmeninėje įskaitoje, ir linkime, kad ateityje jų rezultatai tik gerėtų, o jų taiklumą bei šaudymo įgūdžius parodytų ir jų rezultatai medžioklėse.

Prieš suvedant ir paskelbiant šių varžybų galutinius rezultatus už medžioklės tradicijų puoselėjimą bei nuopelnus medžiotojų bendruomenei Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos garbingu „Medeinės“ medaliu buvo apdovanotas medžiotojų klubo „Sudvaja“ medžiotojas Vidmantas Stukas, kuris ne per seniausiai atšventė savo 50 – ies metų jubiliejų. Tad dar kartą nuoširdžiai sveikiname jubiliatą ir dėkojame už jo triūsą bei pastangas gausinant mūsų krašto medžiojamąją fauną,

Pasibaigus varžybos tie jų dalyviai, tiek svečiai dar ilgai nesiskirstė bei aptarinėjo varžybų rezultatus bei vieni su kitais dalijosi savo įspūdžiais ne tik apie šias varžybas, bet ir apie medžiokles. Prie tokio šventės dalyvių bendravimo prisidėjo ir šios šventės rėmėjai, kurie pasirūpino vertingomis dovanomis bei prizais.  Todėl už įsteigtus prizus ir dovanas varžybų organizatoriai nuoširdžiai dėkoja medžioklės reikmenų parduotuvės „Alytaus ginklai“ (R. Rimavičiaus firma „Autodeta“) direktoriui Ramūnui Rimavičiui, bei visiems savanoriams ir entuziastams, kurie prisidėjo prie šių šaudymo varžybų organizavimo.

Tiek prieš varžybas, tiek joms pasibaigus, Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas V. Kucevičius informavo visus susirinkusius, kad šiais metais Alytaus medžiotojų laukia dar viena graži šventė – tai Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos 100-ečio paminėjimas, kuris vyks šių metų lapkričio 3-ąją, medžiotojų globėjo Šv. Huberto dieną. Šio renginio darbotvarkę bei su tuo susijusią informaciją artimiausiu laiku perduosime visiems draugijos klubams ir būreliams, bei paskelbsime mūsų draugijos interneto svetainėje ir Facebook grupėje. Tad iki kito šventinio susitikimo šių metų lapkričio 3 dieną.

 

Su medžiokliniais linkėjimais

Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas
Vytautas Kucevičius

*Nuotraukų autorius: Saulius Račkys.

 

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.