Parodos „Kurtinio giesmė! O gal giesmė kurtiniui?“ atidarymas

Giesme kurtiniui2024 m. sausio 4 d. Alytaus kultūros centre atidaryta paroda „Kurtinio giesmė! O gal giesmė kurtiniui?“. Parodos eksponatų savininkas – Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vytautas Kucevičius.

Daug kam kyla klausimas kuo šis paslaptingas miško paukštis yra susijęs su parodomis ir kuo čia dėta kurtinio giesmė. Visi mes esame įpratę lankyti įvairių meno kūrinių, rankdarbių, kolekcijų ir kitas parodas, o čia neįprasta ir sunkiai įsivaizduojama paroda – kurtinio giesmė, kurią tik labai retas iš mūsų yra girdėjęs ir aplamai šį paslaptingą paukštį savo akimis matęs.

Kurtiniai labai konservatyvūs paukščiai. Metų metais jų tuoktuvės vyksta tame pačiame miško plote, dažniausiai atokios aukšapelkės viduryje, tačiau jie paniškai bijo žmogaus ir nepakenčia jo buvimo tuoktavietėje. Todėl prisėlinti prie kurtinio yra labai didelis iššūkis.

“Tik kurtinio tuoktuvių metu, labai anksti ryte ir tik tam tikru jo tuoktuvių giesmės metu galima prisėlinti prie šio paslaptingo miško paukščio ir išgirsti jo nuostabią tuoktuvių giesmę. Ši jų tuoktuvių ritualą ir kurtinio giesmę ne kartą teko išgirsti ir man.”, teigia Parodos eksponatų savininkas Vytautas Kucevičius – kolekcininkas, Alytaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas, kuris ilgą laiką kėlė klausimą, kodėl kurtinys yra toks populiarus įvairiuose meno ir taikomosios dailės kūriniuose bei kituose įvairiuose buities reikmenyse, kuriuos sukūrė įvairių sričių meistrai – dailininkai, juvelyrai, laikrodininkai, ginklininkai, skulptoriai, keramikai, medžio drožėjai ir kt.

Tik išgirdęs jo giesmę gyvai, atėjo suvokimas kodėl kurtinys yra taip mėgiamas įvairių sričių menininkų bei amatininkų ir kodėl jie taip dažnai savo kūriniuose atiduoda duoklę šiam didingam ir paslaptingam miško paukščiui. Šie jų sukurti kūriniai, tai tarsi padėka už kurtinio buvimą mūsų gamtoje ir jo nuostabią tuoktuvių giesmę ir tuo pačiu tai savotiškas atsidėkojimas – tai yra tikra giesmė kurtiniui.

Todėl iš pagarbos šiam didingam ir paslaptingam paukščiui parodos eksponatų savininkui Vytautui Kucevičiui ir kilo mintis surinkti įvairių meno ir kitų sričių eksponatus, vaizduojančius kurtinį bei jo gyvenimo būdą, kuriuos norisi parodyti šioje parodoje, kad juos išvydę lankytojai irgi suprastų kas yra toji kurtinio giesmė ir kodėl įvairių sričių menininkai ir meistrai taip dažnai savo kūrinius skiria šiam paukščiui, tarsi kurdami savotišką giesmę kurtiniui.

Paroda „Kurtinio giesmė! O gal giesmė kurtiniui?“ veiks iki vasario 17 d.
Gamta – visų mūsų namai. Pažinkime ją!
 
Alytaus kultūros centro informacija. 
Nuotraukos – Mindaugo Astrausko.
 
Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *