Parodos “Medžioklė – kitaip” atidarymas Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose

2024 m. kovo 12 d. 13:00 val. LR Seime yra atidaroma paroda “Medžioklė – kitaip”. Kviečiame aplankyti, po parodos atidarymo bus ekskursija po Seimą. Norintys dalyvauti turi registruotis iš anksto, nes reikalingi kvietimai patekimui į Seimo pastatą.

Daugelis iš mūsų medžioklę supranta ir įsivaizduoja labai įvairiai. Mokslininkams ir gamtininkams medžioklė – tai medžiojamųjų gyvūnų apsauga ir racionalus jų naudojimas, medžiotojams – tai gamtos pažinimas bei gamtosauginė veikla, taip pat medžioklės kultūros, etikos ir tradicijų puoselėjimas.

Kaip nebūtų gaila, dalis mūsų visuomenės mano, jog medžioklė – tai nereikalinga veikla ir beprasmis laukinių gyvūnėlių žudymas. Tačiau, nežiūrint į visas skirtingas nuomones, surengdamas šią nedidelę įvairių antikvarinių kūrinių ir daiktų, susijusių su medžiokle, parodą Seime aš noriu mūsų šalies parlamentartams bei Seimo darbuotojams ir lankytojams parodyti ir įrodyti, kad medžioklė gali būti ir kitokia – medžioti galima ne tik
laukinius gyvūnus, o medžioti galima ir įvairius antikvarinius daiktus, meno kūrinius, literatūrą, senus dokumentus ar fotografijas, medalius, apdovanojimus ir visa kitą kas yra susiję su medžiokle, jos istorija, kultūra ir tradicijomis.

Medžioju aš seniai – jau daugiau kaip trisdešimt metų, ir kaip sakoma esu „prisiekęs“ medžiotojas. Idėja kolekcionuoti įvairius eksponatus, susijusius su medžiokle man kilo seniai. 1992 metais man tapus medžiotoju ir pradėjus aktyviai medžioti, mane traukė ne tik pats medžioklės procesas, bet mane domino ir pati medžioklės istorija, jos raida, medžioklės tradicijos bei medžioklės kultūra. Todėl jau tada, prieš gerus tris dešimtmečius aš pradėjau domėtis bei gilintis į medžioklę plačiąja prasme, pirmiausia aš pradėjau rinkti įvairią literatūrą medžioklės tema – knygas, žurnalus, kitus periodinius leidinius. Taip lyg ir nejučiom per šį laikotarpį susikaupė nemenka biblioteka – apie 500 knygų, susijusių su
medžiokle ir gamta.

Taip pat man pavyko surinkti praktiškai visus lietuviškus periodinius leidinius (žurnalus, biuletenius ir kt.) medžioklės tema, pradedant nuo pirmo, dar 1927 m. prof. T. Ivanausko pradėto leisti žurnalo „Medžiotojas“ iki dabartiniu metu leidžiamo vienintelio žurnalo apie medžioklės aktualijas – žurnalo „Medžioklė“.

Bėgant metams mano domėjimasis medžioklės kultūros ir istorijos tema bei kolekcionavimo objektų ratas taip pat plėtėsi. Todėl be knygų ir periodinių leidinių, aš pradėjau rinkti įvairius meno kūrinius, antikvarinius dirbinius, kitus taikomosios dailės kūrinius, susijusius su medžiokle. Todėl mano turimoje kolekcijoje ne paskutinę vietą užima meno kūriniai medžioklės tema.

Medžioklę mene mano surinktoje kolekcijoje reprezentuoja paveikslai, bareljefai, įvairios
meninės skulptūros, kišeniniai laikrodžiai, papuošalai, šaltieji medžiokliniai ginklai, porcigarai ir kiti meno dirbiniai su medžioklės atributika.

Taigi, kaip matote, medžioti galima ir kitaip – ieškant ir kolekcionuojant įvairius antikvarinius daiktus, meno kūrinius, literatūrą, dokumentus ir kitus įvairius dalykus susijusius su medžiokle. O tai kaip ir pati medžioklė yra tikrai sunkus ir ganėtinai brangus
užsiėmimas.

Šioje parodoje aš pateikiu tik nedidelę dalį eksponatų iš mano turimos kolekcijos. Joje galima išvysti įvairių laikotarpių, įvairių šalių ir įvairių menininkų sukurtus bareljefinius paveikslus, bareljefus, plaketes ir įvairias skulptūras medžioklės tematika, kurias jungia tik vienas dalykas – jie visi yra sukurti ar pagaminti iš įvairių metalų.

Taigi, šios parodos lankytojams aš noriu parodyti, kad medžioklė nėra kažkokia beprasmė užgaida, o tai yra viena iš gamtosauginių priemonių, kurios reikalingumu neabejoja įvairių su gamta susijusių sričių specialistai. Taip pat noriu parodyti, kad, medžioklė, kaip toks reiškinys visais mūsų šalies gyvavimo laikotarpiais turėjo ir turi daug sąsajų su šalies istorija, kultūra, menu.

Advokatas, kolekcininkas, medžiotojas
Vytautas Kucevičius

Paroda eksponuojama 2024 m. kovo 12–22 dienomis Seimo nario Juozo Baublio iniciatyva

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *